NASTĘPNY >

Atrakcje zimowe

Zimowe szaleństwo

Atrakcje zimowe


ZIMOWE ATRAKCJE KRYNICY-ZDROJU

Lodowisko (w odległości 50 m od hotelu). Pełnowymiarowe lodowisko (30m x 60m) z trybunami, mogącymi pomieścić 2635 osób.

Odbywają się na nim:

 • ślizgawki ogólnodostępne (z wyłączeniem maja i czerwca), trwające 45 minut
 • mecze hokejowe Krynickiego Towarzystwa Hokejowego
 • mistrzostwa jazdy figurowej (gościnnie)

Na miejscu:

 • wypożyczalnia łyżew figurowych i hokejowych oraz kasków ochronnych dla dzieci
 • ostrzenie łyżew

Sala gimnastyczna - zajęcia fitness (w odległości 50 m od hotelu). Wstęp na zajęcia możliwy dla osób z zewnątrz. Więcej informacji w recepcji hotelu.

Sankostrada(w odległości 200 m od hotelu) mieści się na ulicy Dąbrowskiego, zaraz za Halą Lodową. Zabawa na wielosezonowym torze saneczkowym. Doskonałe położenie na stoku góry "Iwonka". Nieziemska atmosfera, malownicze krajobrazy, profesjonalna obsługa.

Długość trasy to około 1 km, różnica poziomów 55 metrów - pomiędzy stacją górną a dolną. Zjazd na sankach rynną o długości około 800 m. Czas zjazdu 1,5 - 2 min. Trasa oświetlona - można zamówić nocne zjazdy.

Góra Parkowa / kolej szynowa(w odległości 800 m od hotelu).Naotoczoną pięknym Parkiem Zdrojowym z licznymi ścieżkami spacerowymi Górę Parkową, wyjechać można koleją linowo-terenową, niezmienioną od 1937 r. Zimą zapraszamy najmłodszych na "Kubusiowy stok", można tam nie tylko pozjeżdżać na nartach i sankach, ale również przejechać się na "Czarodziejskim dywanie".

Czas jazdy kolejką - 3 min. Długość trasy - 642 m. Wysokość stacji dolnej 584 m n.p.m., górnej 732 m n.p.m. Różnica wysokości 148 m. Średnie pochylenie 23 %. Pojemność 50 os + 1. Zdolność przewozowa 500 os/h.

Pijalnia wód mineralnych (w odległości 1200 m od hotelu). Pijalnia Główna - zaliczana do unikalnych obiektów tego typu w Europie, jest halą spacerową z umieszczoną w jej wnętrzu salą koncertową dla 350 osób. Została pomyślana jako ogród zimowy łączący dwa tarasy promenadowe, osłonięte ścianami ze szkła. Przed budynkiem w głębi zewnętrznego plateau bije źródło "Główne" zabezpieczone kryształową kopułą. Źródło jest symbolem i początkiem historii uzdrowiska, widoczne z każdego miejsca deptaku, jest dostępne dla spacerujących. Oprócz zdroju głównego do pijalni doprowadzone są wody: "Jan", "Tadeusz", "Zuber" oraz "Słotwinka".

Muzeum Nikifora (w odległości 1200 m od hotelu). Willa "Romanówka" została pierwotnie wzniesiona około 1850 r. Wystawa w willi jest największą prezentacją twórczości Nikifora w Polsce. Obrazy zostały wybrane i zestawione tak, aby eksponując prace najbardziej wartościowe pod względem artystycznym, przedstawić równocześnie wszystkie okresy twórczości Nikifora, techniki, jakimi się posługiwał oraz charakterystyczne dla jego malarstwa cykle tematyczne. Ważną częścią ekspozycji są pamiątki osobiste i warsztat pracy artysty, w tym skrzynki oraz kasety na farby i pędzle.

Stare i nowe łazienki mineralne oraz łazienki borowinowe- 3 różne budynki położone w odległości 1000-1400 m od hotelu.

Jaworzyna krynicka / kolej gondolowa(w odległości 6 km od hotelu). Jaworzyna Krynicka zachwyca w trakcie wjazdu kolejką gondolową na wysokość 1114 m. Dolna stacja kolejki znajduje się w dolinie Czarnego Potoku, we wschodniej części miasta. Jest pięknie usytuowana. Sześcioosobowe wagoniki w 7 minut pokonują odległość około 2 km, przenosząc pasażerów na szczyt Jaworzyny Krynickiej. W ciągu godziny kolej może przewieść na szczyt 1600 osób. Po pokonaniu 465 m różnicy wzniesień można podziwiać z platform widokowych wspaniałe beskidzkie krajobrazy, a przy ładnej pogodzie również Tatry Słowackie. Trasy narciarskie na Jaworzynie Krynickiej są dość zróżnicowane pod względem umiejętności narciarskich. Znajdziemy tam trasy o łagodnym nachyleniu, jak i trasy czarne przeznaczone dla narciarzy zaawansowanych. Wyjątkowa przyroda - fauna i flora, wiele niespodzianek i osobliwości oraz zagadkowych miejsc nie tylko dla najmłodszych - do odkrycia na nowej przyrodniczej ścieżce edukacyjnej. Świetnie przygotowane szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności. Mnóstwo miejsc na zabawę dla najmłodszych, opalanie oraz wytęskniony wypoczynek i relaks.

Ośrodek narciarski "Henryk" (w odległości 100 m od hotelu), położony jest na zboczu Góry Krzyżowej. W jego skład wchodzą dwa wyciągi orczykowe o długości 380 m oraz jeden wyciąg linowy o długości 150 m. Średnie nachylenie stoku sprawia, iż ośrodek jest idealnym miejscem dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Do dyspozycji gości jest wypożyczalnia nart, przechowalnia sprzętu i bezpłatny parking. Na miejscu istnieje możliwość nauki jazdy na nartach z wykwalifikowanym instruktorem.

Ośrodek narciarski "Słotwiny" (w odległości 2 km od hotelu). Jest to najstarszy ośrodek narciarski w Krynicy-Zdroju. Znajduje się w północnej części miasta. Dysponuje aż siedmioma wyciągami narciarskimi (sześć z nich to wyciągi orczykowe, jeden to nowoczesna kolej krzesełkowa). Najdłuższy wyciąg ma długość 1000 m, a najkrótszy "ośla łączka" przeznaczony dla początkujących narciarzy to zaledwie 150 metrów trasy. Słotwiny dysponują dobrym zapleczem, zarówno gastronomicznym jak i noclegowym.

Kuligi szczytami gór W okresie zimowym Hotel Krynica organizuje kuligi szczytami gór. W programie: przejazd saniami malowniczą trasą szczytami (około 16 km) wokół Krynicy, ognisko pod zadaszeniem z kiełbaską przy akompaniamencie akordeonu i powrót autokarem.

Krynicki Park Linowy (w odległości 6 km od hotelu) położony jest u podnóży Jaworzyny Krynickiej, obok głównego, czerwonego szlaku, prowadzącego na Jaworzynę. Jest to wspaniały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Pokonanie systemu platform, zawieszonych na drzewach, połączonych różnymi przeszkodami (tyrolkami, mostkami, linami) dostarcza dużej dawki adrenaliny.

Dodatkowe atrakcje parku to:

 • zawody strzelecki na strzelnicy myśliwskiej 
 • paintball 
 • off-road (samochody terenowe) 
 • skutery śnieżne 
 • psie zaprzęgi 
 • kuligi 
 • pokazy ratownictwa 

 

Atrakcje zimowe | ZOBACZ POZOSTAŁE ATRAKCJE...
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Akceptuję