< POPRZEDNI

Atrakcje letnie

Aktywne lato

Atrakcje letnie


LETNIE ATRAKCJE KRYNICY-ZDROJU

Krynica bawi latem i zimą już od czasów Kiepury, który doczekał się tu swojego letniego festiwalu muzycznego. Turystów przyciągają tu też piękne krajobrazy i kryształowe powietrze iglastych lasów pasma Jaworzyny. Oryginalni Łemkowie wożą bryczkami gości po zakamarkach Krynicy, Tylicza i Mochnaczki, gdzie położone są zabytkowe cerkiewki drewniane oraz inne zabytki kultury materialnej. Kwitną letnie i jesienne imprezy kulturalne jak chociażby wspomniany festiwal Kiepurowski, czy imprezy towarzyszące Forum Ekonomicznemu, wystawy i wernisaże w muzeum Nikifora. Najczystsza i najmocniej zmineralizowana woda w Polsce, jest używana zarówno w hotelowej kuchni jak i podczas zabiegów.

Bez wątpienia powietrze Krynicy oraz usytuowanie naszego hotelu sprzyja odnowie sił witalnych.

Lodowisko (w odległości 50 m od hotelu). Pełnowymiarowe lodowisko (30m x 60m) z trybunami, mogącymi pomieścić 2635 osób.

Odbywają się na nim:
• ślizgawki ogólnodostępne (z wyłączeniem maja i czerwca), trwające 45 minut
• mecze hokejowe Krynickiego Towarzystwa Hokejowego
• mistrzostwa jazdy figurowej (gościnnie)

Na miejscu:
• wypożyczalnia łyżew figurowych i hokejowych oraz kasków ochronnych dla dzieci
• ostrzenie łyżew

Dostępność lodowiska dla klientów indywidualnych ustala Dyrekcja MOSiR.


Korty tenisowe (w odległości 50 m od hotelu). Cztery korty tenisowe o nawierzchni ceglanej usytuowane przed halą lodową. Korty posiadają własne trybuny dla około 500 osób na miejscach siedzących.


Sala gimnastyczna - zajęcia fitness(w odległości 50 m od hotelu).Wstęp na zajęcia możliwy dla osób z zewnątrz. Więcej informacji w recepcji hotelu.


Sankostrada (w odległości 200 m od hotelu) mieści się na ulicy Dąbrowskiego, zaraz za Halą Lodową. Zabawa na wielosezonowym torze saneczkowym. Doskonałe położenie na stoku góry "Iwonka". Nieziemska atmosfera, malownicze krajobrazy, profesjonalna obsługa.
Długość trasy ok 1 km, różnica poziomów 55 metrów - pomiędzy stacją górną a dolną. Zjazd na sankach rynną o długości około 800 m. Czas zjazdu 1,5 - 2 min. Trasa oświetlona - można zamówić nocne zjazdy.


Stadion piłkarski klubu sportowego "ZUBER" (w odległości 200 m od hotelu).


Góra Parkowa / kolej szynowa(w odległości 800 m od hotelu).Naotoczoną pięknym Parkiem Zdrojowym z licznymi ścieżkami spacerowymi Górę Parkową, wyjechać można koleją linowo-terenową, niezmienioną od 1937 r. Czas jazdy kolejką - 3 min. Długość trasy - 642 m. Wysokość stacji dolnej 584 m n.p.m., górnej 732 m n.p.m. Różnica wysokości 148 m. Średnie pochylenie 23 %. Pojemność 50 os + 1. Zdolność przewozowa 500 os/h.


Rajskie Zjeżdżalnie na Górze Parkowej (w odległości od hotelu 800 m + wjazd koleją szynową). Rajskie Zjeżdżalnie znajdują się na szczycie Góry Parkowej w okolicach górnej stacji kolejki linowo-terenowej. Są to 3 rodzaje metalowych rynien: od spokojnej fali poprzez spiralę aż do jedynego w Polsce Kamikadze, którymi zjeżdża się w specjalnych filcowych kocykach. Rajskie Zjeżdżalnie są świetną zabawą dla każdego, bez względu na wiek.
Czynne od wiosny do jesieni w godzinach od 10.00 do 18.00.

Pijalnia wód mineralnych (w odległości 1200 m od hotelu). Pijalnia Główna - zaliczana do unikalnych obiektów tego typu w Europie, jest halą spacerową z umieszczoną w jej wnętrzu salą koncertową dla 350 osób. Została pomyślana jako ogród zimowy łączący dwa tarasy promenadowe, osłonięte ścianami ze szkła. Przed budynkiem w głębi zewnętrznego plateau bije źródło "Główne" zabezpieczone kryształową kopułą. Źródło jest symbolem i początkiem historii uzdrowiska, widoczne z każdego miejsca deptaku, jest dostępne dla spacerujących. Oprócz zdroju głównego do pijalni doprowadzone są wody: "Jan", "Tadeusz", "Zuber" oraz "Słotwinka".

Muzeum Nikifora (w odległości 1200 m od hotelu). Willa "Romanówka" została pierwotnie wzniesiona około 1850 r. Wystawa w willi jest największą prezentacją twórczości Nikifora w Polsce. Obrazy zostały wybrane i zestawione tak, aby eksponując prace najbardziej wartościowe pod względem artystycznym, przedstawić równocześnie wszystkie okresy twórczości Nikifora, techniki, jakimi się posługiwał oraz charakterystyczne dla jego malarstwa cykle tematyczne. Ważną częścią ekspozycji są pamiątki osobiste i warsztat pracy artysty, w tym skrzynki oraz kasety na farby i pędzle.


Basen miejski (w odległości 1200 m od hotelu) odkryty z boiskiem do siatkówki plażowej.


Stare i nowe łazienki mineralne oraz łazienki borowinowe (3 różne budynki położone w odległości 1000-1400 m od hotelu).


Jaworzyna krynicka / kolej gondolowa(w odległości 6 km od hotelu). Jaworzyna Krynicka zachwyca w trakcie wjazdu kolejką gondolową na wysokość 1114 m. Dolna stacja kolejki znajduje się w dolinie Czarnego Potoku, we wschodniej części miasta. Jest pięknie usytuowana. Sześcioosobowe wagoniki w 7 minut pokonują odległość około 2 km, przenosząc pasażerów na szczyt Jaworzyny Krynickiej. W ciągu godziny kolej może przewieść na szczyt 1600 osób. Po pokonaniu 465 m różnicy wzniesień można podziwiać z platform widokowych wspaniałe beskidzkie krajobrazy, a przy ładnej pogodzie również Tatry słowackie. Wyjątkowa przyroda - fauna i flora, wiele niespodzianek i osobliwości oraz zagadkowych miejsc nie tylko dla najmłodszych - do odkrycia na nowej przyrodniczej ścieżce edukacyjnej. Świetnie przygotowane szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności. Mnóstwo miejsc na zabawę dla najmłodszych, opalanie oraz wytęskniony wypoczynek i relaks.

Krynicki park linowy (w odległości 6 km od hotelu) położony jest u podnóży Jaworzyny Krynickiej, obok głównego, czerwonego szlaku, prowadzącego na Jaworzynę. Jest to wspaniały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Pokonanie systemu platform, zawieszonych na drzewach, połączonych różnymi przeszkodami (tyrolkami, mostkami, linami) dostarcza dużej dawki adrenaliny.

Dodatkowe atrakcje parku to:

zawody strzelecki na strzelnicy myśliwskiej 

paintball 

off-road (samochody terenowe) 

skutery śnieżne 

psie zaprzęgi 

kuligi 

pokazy ratownictwa

SZLAKI PIESZE

Szlak żółty dookoła Krynicy: Krynica - Góra Parkowa (741 m) - Huzary (865 m) - Kopciowa - Jaworzynka (899 m) - Góra Krzyżowa (813 m) - Krynica - czas przejścia około 6 godzin.


Szlak czerwony z Krynicy przez Jaworzynę (1114 m), Runek (1080 m), na Łabowską Halę (1061 m) - czas przejścia około 6 godzin.


Szlak zielony z Krynicy przez Przełęcz Krzyżową na Jaworzynę Krynicką (1114 m) - czas przejścia około 3 godziny.


Szlak czarny z Krynicy do Tylicza: Krynica (Kopiec Pułaskiego) - Huzary (864 m) - Tylicz - czas przejścia około 1,5 godziny.


Szlak niebieski z Krynicy na Runek: Krynica - Przełęcz Krzyżowa (760m) - Przysłup (944m) - Runek (1080m) - czas przejścia około 4,5 godziny.


ŚCIEŻKI ROWEROWE


Trasa rowerowa im. Kazimierza Pułaskiego. Okopy konfederackie, kopiec Pułaskiego, dawne cerkwie, naturalne ujęcia wody mineralnej - to wszystko można zobaczyć na niebieskim szlaku rowerowym łączącym Beskid Niski z Beskidem Sądeckim.

Cała pętla przebiegająca przez Krynicę-Zdrój - Mochnaczkę - Izby, Tylicz - Muszynkę -Krynicę-Zdrój liczy 39 km. Aby ją przejechać trzeba posiadać rower górski, ponieważ miejscami przebiega ona przez bite drogi leśne o dużym spadku. Konieczne jest posiadanie mapy i dobra orientacja topograficzna.


Trasa rowerowa na Jaworzynie Krynickiej:

Droga dojazdowa nr 1

Długość 5 km, czas przejazdu: około godziny. Jest to droga dolinowa, wybudowana przed II wojną światową. Tą trasą dowozi się zaopatrzenie do schroniska, z drogi korzystają też "goprowcy" i leśnicy. Od dolnej stacji kolejki podążamy drogą , mając po prawej stronie Hotel Pegaz, nieco dalej odchodzi droga do Hotelu Eris. My w tym miejscu jedziemy na wprost. Po pokonaniu 500 m mijamy ujęcie wody pitnej dla Krynicy. 400 m dalej po prawej stronie widoczna jest trasa narciarska nr 5. Po przejechaniu od tego miejsca 1000 m docieramy do skrzyżowania dróg, kierujemy się pod górę. Po pokonaniu następnego kilometra nadal podążamy prosto mijając drogę skręcającą w prawo. Po przejechaniu następnych 700 m dołącza do nas droga stokowa, skręcamy w prawo, jeszcze tylko 1000 m i podjeżdżamy pod schronisko. 300 m dalej droga przekracza nartostradę nr 1, z tego miejsca już widać szczyt Jaworzyny.

Istnieje możliwość wywozu rowerów koleją.


Droga dojazdowa nr 2

Długość 5,5 km, czas przejazdu rowerem: około 1 godziny. Droga stokowa rozpoczyna się obok przystanku autobusowego: Czarny Potok - Ośrodek Wypoczynkowy Akademii Rolniczej. Po przejechaniu 1800 m naszą drogę przecina szlak turystyczny czerwony, 300 m dalej droga przechodzi przez nartostradę nr 1. Następnie poprowadzona jest pod liną kolejki gondolowej. Za chwilę przetnie nam drogę zielony szlak turystyczny, ale wcześniej warto zwrócić uwagę na starodrzew bukowy po lewej stronie, pomiędzy drzewami widać duże bloki piaskowcowe, w oczy rzuca się również charakterystyczna dla tego miejsca roślina: miesięcznica trwała. Miejsce, o którym mowa to powierzchniowy pomnik przyrody "Las pod Jaworzyną". Po przejechaniu 1300 m od tego miejsca droga łączy się z opisaną wyżej drogą nr 1. Od tego skrzyżowania pozostało 700 m do schroniska, stamtąd do szczytu 800 m.


ŚCIEŻKI EDUKACYJNE

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna "Na Rakowsku"jest oznakowana i posiada kilka wybranych stanowisk obserwacji przyrodniczej. Przebiega ona przez lasy Leśnictwa Tylicz na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy-Zdroju, w obrębie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Ścieżka zaczyna się przy źródełku położonym około 2 kilometrów od rynku w Tyliczu w kierunku Powroźnika.

 • Stanowisko nr 1 - źródło nr 11
 • Stanowisko nr 2 - las świerkowy
 • Stanowisko nr 3 - źródło T-21
 • Stanowisko nr 4 - biocenoza łąki, sukcesja wtórna
 • Stanowisko nr 5 - przedplonowi drzewostan sosnowy
 • Stanowisko nr 6 - jodłowy drzewostan nasienny
 • Stanowisko nr 7 - gospodarka łowiecka, urządzenia łowieckie
 • Stanowisko nr 8 - przełom rzeki Muszynki
 • Stanowisko nr 9 - kamieniołom 


Ścieżka edukacyjna na Górze Parkowej. Góra Parkowa poza walorami estetycznymi posiada też edukacyjne. Możemy na niej podziwiać wiele gatunków fauny i flory rodzimej oraz obcej. Na przejście całej ścieżki dydaktycznej trzeba przeznaczyć od 2,5 do 3 godzin.

 • Przystanek nr 1 - zakątek Kraszewskiego
 • Przystanek nr 2 -czapli staw
 • Przystanek nr 3 - łabędzi staw
 • Przystanek nr 4 - polana michasiowa
 • Przystanek nr 5 - ciemny las
 • Przystanek nr 6 - panorama widokowa
 • Przystanek nr 7 - staw szczytowy
 • Przystanek nr 8 - źródełko miłości
 • Przystanek nr 9 - stary kamieniołom
 • Przystanek nr 10 - nad pijalnią Jana
 • Przystanek nr 11 - kaplica przemienienia

Ścieżka przyrodniczo - edukacyjna na stoku Jaworzynyma umożliwić turystom zapoznanie się z najciekawszymi fragmentami krajobrazowo-przyrodniczymi Jaworzyny. Trasa ma długość 4,5 km a czas jej przejścia to około 2 godziny. Zalecany ekwipunek uczestnika wycieczki to ubiór turystyczny, lornetka, notatnik i ołówek oraz aparat fotograficzny. Na ścieżce przyrodniczej zlokalizowano 14 "przystanków tematycznych", każdy poświęcony osobliwościom danego fragmentu trasy. Ścieżka jest wyposażona w tablice informacyjne. W miejscach o szczególnych walorach krajobrazowych można odpocząć podziwiając bajeczne panoramy. Dla wygody kierunek marszu oznaczony został strzałkami.

 

Atrakcje letnie | ZOBACZ POZOSTAŁE ATRAKCJE...
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Akceptuję